top of page

Řekli o nás

Umístit maminku do hospice bylo jedno z nejtěžších rozhodnutí v životě. Původní obavy se ale rychle rozplynuly. Prostředí hospice Malovická je příjemné a čisté. Personál profesionální a velmi milý. O maminku bylo postaráno jak po fyzické tak po duševní stránce a my s ní mohli být, kdy jsme chtěli. Pracují zde andělé, kteří nám v posledních dnech života maminky velmi pomohli. Ještě jednou děkuji za vše.

Saša Mindošová

Ráda bych se podělila o své zkušenosti a pocity, které jsem získala při návštěvách u maminky v hospicu Malovická. Přáli jsme si o maminku pečovat v domácím prostředí, ale bohužel se její zdravotní stav (93 let) po operaci krčku stehenní kosti rapidně zhoršoval. Pochopili jsme, že situaci nezvládneme. Nebylo pro nás jednoduché hledat jiné řešení.  Přihlíželi jsme k tomu, abychom mohli s maminkou trávit co nejvíce času a zároveň aby bylo o maminku kvalitně postaráno. Toto vše nabízel hospic Malovická. Dnes vůbec nelitujeme, že jsme se pro tuto možnost rozhodli. Hospic je vkusně zařízen, všude čisto, klid. Pokoje jsou jednolůžkové i s přistýlkou a s veškerým vybavením, je to důstojné prostředí. Čeho si vážíme a oceňujeme nejvíce, je přístup k pacientovi, ale i k jeho rodinným příslušníkům. Musím vyjádřit obdiv a uznání všem, kteří pečují o své pacienty (lékaři, sestry, pečovatelky, kuchařky, uklízečky, ale i ostatní personál...). Po celou dobu (chodili jsme za maminkou několikrát denně, i s přespáním) chování celého personálu bylo vždy vstřícné, empatické, profesionální. O maminku bylo vždy pozorně, pečlivě postaráno (vykoupaná, promazaná, podložená, polohovaná), velmi citlivě pracují s pacientem. Věděli jsme, že o maminku je dobře postaráno i v naší nepřítomnosti.

Všem v hospicu Malovická patří velký dík za náročnou práci.

Dagmar Čadová

Chtěla bych Vám i personálu, který se o maminku staral, velice poděkovat za veškerou péči, kterou jste jí poskytli. Naše rodina oceňuje vše, co pro lidi v paliativní léčbě děláte. Je to velice potřebné a záslužné.

Magda Slaninová

Když mi manžel skonal, byla jsem u něho, vždy jsem si to přála. Bůh mne vyslyšel. Dostalo se mi od lékařky, sestřiček a ošetřovatelek moc hezkého zacházení, při zařizování pohřbu mi vše vysvětlili. Mohla jsem zde zůstat do příjezdu pohřební služby a mohla manžela vyprovodit na jeho poslední cestě z tohoto zařízení. Mohla jsem zde v tichosti pobýt a nikdo na mne nespěchal. Mohla jsem si v klidu vzít své věci, které jsem tu měla.

Na recepci mi byl objednán taxík a než přijel, vrchní sestra mi připravila kávu a byla mi velkou oporou v tak těžké chvíli. Odjela jsem plačící, ale zároveň smířená a spokojená, že jsem svému manželovi mohla poskytnout takové ošetření a takovou péči jako měl u vás v hospicu Malovická. Proto tento hospic budu doporučovat, jak svým známým, tak v místě svého bydliště, farnosti, protože o tak skvělém zařízení s výbornou péčí a dostupností málokdo ví.

Ještě jednou díky vám všem.

Zdena Baloušová Caizlová

bottom of page